Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7455011



*

nr 745 5011


Henry Unger

(f. 1945), Sverige


Blandteknik, Henry Unger (f. 1945), -89, "I Skymningslandet", bladets mått: 74 x 104


Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 17:31:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 21:12:59 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Henry Unger

Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Henry Unger
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr